Päevakohased krüpto uudised

Buffett investeeris kulda, kas järgmiseks Bitcoini?

Üks legendaarsemaid investoreid Warren Buffett on saanud viimastel aegadel palju meediakajastust, seoses tema juhitud firma Berkshire Hathaway investeerimisstrateegiaga. Nüüd selgub, et Buffett investeeris kulda ning loobus suurpanga Goldman Sachs aktsiatest.

Buffett’i firma ostis kullakaevanduse aktsiaid

Uudistekanal Fortune raporteeris, et lennufirmad ei olnud ainsad aktsiad, mida Warren Buffett pandeemia ajal on maha müünud. Lisaks kõigi oma lennufirmade osaluste, sealhulgas Delta ja Southwesti müümisele, vabanes Berkshire Hathaway juht ka pankade väärtpaberitest, sulgedes täielikult oma positsiooni Goldman Sachs’is.

Buffett tegeles aprillist juunini oluliselt rohkem müümise kui ostmisega, selgub Berkshire’i aktsionäride kvartaliaruandest, mis avaldati eelmise nädala reedel. Majanduslikust ebakindlusest lähtuvalt lisas kuulus investor oma Berkshire Hathaway portfelli vaid ühe uue aktsia – Barrick Gold, mis on Kanadas asuv kulla kaevandamisettevõte ning mille aktsiahind on tugevalt korellatsioonis kulla maailmaturu hinnaga.  Barrick’i aktsia on  kasvanud käesoleval aastal 45%. Buffett investeeris kulda sellises mahus esimest korda – omandatud Barrick’i aktsiate väärtus on ligikaudu 565 miljonit dollarit.

Warren Buffetti suust pärineb ka paljutsiteeritud investeerimisnõuanne:

“Tuleb olla ettevaatlik, kui kõik teised on ahned ning ahne ainult siis kui teised on ettevaatlikud.”

Kas Bitcoin võiks olla järgmisena Buffett’i vaateväljas?

Teine kullaga üsna sarnane vara on Bitcoin, mida kutsutaks sageli virtuaalseks kullaks. Mõlemat on piiratud hulk ning nende  hinnaliikumised on näidanud sarnaseid jooni. Bitcoin pole aga Buffett’ile seni meeltmööda olnud. Varasemalt on mees maailma esimese krüptoraha kohta öelnud “rotimürk ruudus”  ning isegi 4,5 miljonit dollarit maksnud õhtusöök TRONi tegevjuhi Justin Sun’i ja teiste juhtivate krüptoraha tegijatega, ei suutnud ta meelt muuta.

Mis saaks aga siis, kui Omaha oraaklina tuntud investor muudab kuidagi oma suhtumist Bitcoini nagu JPMorgani tegevjuht Jamie Dimon? Ja mis juhtuks, kui Buffett hakkab paigutama raha maailma vanimasse krüptovaluutasse, nagu seda on teinud juba tuntud Wall Street’i fondijuht Paul Tudor Jones ja USA börsifirma MicroStrategy? Selline sündmuste käik mitte ainult ei kergitaks Bitcoini hinda, vaid algataks lumepalliefekti, mis suurendaks krüptoraha varaklassi kasutuselevõttu masside hulgas.

Loe lisaks: “Hiinas leitud võlts kuld illustreerib bitcoini eeliseid”

Veel uudiseid

Bitcoin ja majandusteooria

Kui Bitcoin 2009. aastal märkamatult tekkis, vaimustusid sellest algusaastatel eelkõige arvutinohikud ja programmeerijad. Bitcoin on aga üha enam saamas kõneainet majandust ja rahapoliitikat puudutavates diskussioonides.

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna