Krüptofirmad, kes tegid 2020. aastal läbimurde

Aasta lõpp on tagasivaatamise aeg. Mööduval aastal oli krüptomaastikul nii mõnigi ettevõte, kes jäi silma kiire kasvu poolest. Loetleme mõned krüptofirmad, kes tegid 2020. aastal läbimurde.

MicroStrategy

USA börsil noteeritud tarkvarafirma MicroStrategyst sai kuulsaim Bitcoini institutsionaalne investor pärast seda, kui ettevõte ostis mitmes osas ligikaudu 70 000 bitcoini. Ost läks suurfirmale maksma ligikaudi 1,1 miljardit dollarit.

Investeering maailma esimesse krüptorahasse oli suuresti firma tegevjuhi Michael Saylor’i algatus. Sellest ajast alates on Saylorist saanud üks krüptoraha suurimaid poolehoidjaid. Mees on ka aktiivne Twitteri kasutaja, säutsudes värvikaid Bitcoini propageerivaid loosungeid. Kogu loo teeb kõnekamaks asjaolu, et 2013. aastal oli mees Bitcoini suhtes umbusklik, öeldes, et Bitcoini päevad on loetud!

PayPal

Kui PayPal lisas novembris oma USA kasutajatele krüptorahade ostu-müügi võimaluse, loeti seda sektori jaoks võtmemomendiks. Internetimaksete vahendajal on maailmas nimelt 350 miljonit aktiivset kasutajat, mistõttu avaneb paljudele uutele inimestele võimalus krüptorahadega tutvust teha. Firma plaanib väljaspool USA klientidele krüptovaluutad kättesaadavaks teha uuel aastal.

Uniswap

Tegemist on detsentraliseeritud krüptorahade kauplemisplatvormiga (DEX), kus kasutajad saavad kaubelda otse ERC-20 tokenitega. Uniswap’i tulek juhatas sisse suve jooksul hoogu kogunud DeFi buumi, kus platvormi kauplemiskäibed ületasid kohati traditsiooniliste börside nagu Coinbase’i kauplemismahte. Uniswap oli 2020. aastal kõige levinum koht, kus uusi tokeneid lansseerida.

Glassnode

Šveitsis asuv firma Glassnode tegeleb plokiahela analüüsimisega, tuues välja eri liiki andmeid plokiahelal toimuvate trendide kohta. Firma menüüs on 250 eri liiki mõõdikut ja graafikut nagu tehinguandmed, krüpto rahakottide hulgad ja suurused, andmed krüptoraha kaevandajate kohta ja palju muud. Ettevõte põhiklientuur on krüptofirmad ja väiksemad investorid, kes kasutavad andmeid ostu-müügi otsuste langetamiseks.

Rarible

Pärast NFT (non-fungible token) kauplemiskeskkonna Rarible käivitamist 2019. aasta novembris on platvormil loodud juba umbes 40 000 kunstiteost. Tulemuseks on tehingute koguväärtus summas 10 miljonit dollarit.

NFT ehk non-fungible token on lihtsustatult digitaalne vara plokiahela platvormil, mis on mingil moel haruldane või unikaalne.

Rarible’is saab igaüks luua oma NFT – digitaalse kollektsioneeritava vara, mida on võimalik hiljem müüa ning näha selle päritolu. Rarible tõi turule ka enda tokeni $RARI, mida saab platvormil kasutada.

Loe lisaks: “Bitcoini turukapital on pool triljonit dollarit”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega