Üks maailma esimesi krüptobörse Mt. Gox langes häkkimise ohvriks üle 10 aastat tagasi. Juriidiliste keerukuste tõttu ootavad raha kaotanud investorid ja kauplejad aga tänaseni hüvitist. Äsja tuli teada, et kavandatud tagasimaksete tähtaega lükati veel 12 kuu võrra edasi.
Üle 10 aasta ootamist
Mt. Gox’i pankrotimenetlust haldav usaldusisik Nobuaki Kobayashi lükkas ametlikus teadaandes börsi võlausaldajatele tagasimaksmise tähtaega selle aasta 31. oktoobrilt aasta võrra edasi. Veel märgiti dokumendis, et võlausaldajad, kes on oma andmed juba esitanud, võivad saada makseid juba käesoleva aasta lõpus, kuigi seda ajakava võidakse veel kohandada. See ei ole esimene kord, kui Mt.Gox’i krüptovarade tagasimakse aega on edasi lükatud. Aasta alguses nihutati näiteks tähtaega 30. septembrilt 31. oktoobrini. Kokku ootab väljamaksmist ligikaudu 142 000 BTC ja 143 000 BCH koguses krüptorahasid, lisaks 69 miljardit Jaapani jeeni.
Mt. Gox fiasko
Mt. Gox’i kokkukukkumine oli üks ulatuslikumaid sündmusi krüptorahade ajaloos. Tokyos tegutsenud börs lõpetas 2014. aasta veebruaris ootamatult tegevuse, teatades et erinevate rünnakute tõttu on kadunud 850 000 bitcoini. Mt. Gox’il õnnestus hiljem küll tagasi saada umbes viiendik varastatud coinidest, mida toonased investorid nüüd pikisilmi ootavad. Mt. Gox oli neil päevil maailma number üks krüptobörs, vahendades tipphetkedel ligikaudu 70% kõikidest krüptovaluuta ostu-müügi tehingutest. See sündmus põhjustas mitme varajase Bitcoini investori varade kaotuse ning viis Bitcoini turuhinna vabalangusesse.
Mt. Gox’i väljamakse on paljude analüütikute hinnangul krüpto turgude jaoks oluline sündmus, sest suure koguse bitcoinide (tänase turuväärtusega ligi 4 miljardit dollarit) laiali jagamine võib viia suuremahulise müügini, kui Mt. Gox-i kasutajad ruttavad oma varasid rahaks tegema. Bitcoini väärtuse olulise kasvu tõttu 2014. aastast tänaseni, on võimalik, et paljud investorid võivad saadud bitcoinid turule paisata, et aastatetagune kaotus tasa teha.
Loe lisaks: “Kõrge inflatsioon paneb Türgi rahvast krüptot ostma”