Päevakohased krüpto uudised

Pildil on satelliit, mis illustreerib teemat Venezuelas läkitati Bitcoini satelliit

Venezuelas läkitati Bitcoini satelliit

Et sooritada bitcoini ülekandeid, ei pea ilmtingimata internetiga ühenduses olema. Sellest omadusest saavad nüüd kasu lõigata Ladina-Ameerika elanikud, sest Venezuelas läkitati Bitcoini satelliit, mis pakub varuvariandi, juhuks kui ligipääs internetile peaks puuduma, aga Bitcoini tehingud vajavad teostamist.

Venezuelas saadeti orbiidile Bitcoini satelliit

Venezuelal on nüüd esimene Bitcoini satelliit, mis on võimeline ilma internetiühenduseta tehinguid töötlema. Idee autoriks oli Ladina-Ameerika idufirma Cryptobuyer, kes tegeleb regioonis krüptoraha-põhiste makselahenduste pakkumisega.

Firma blogipostituse andmetel on Bitcoini satelliit ühendatud Bitcoini ja plokiahela infrastruktuuri arendava firma Blockstream’i satelliidivõrguga. Blockstreami teenus koosneb kuuest satelliidist, mis pakuvad krüpto tarbijale võimalust suhelda Bitcoini plokiahelaga peaaegu igas maailma nurgas. Kanadas baseeruv ettevõte on teada andnud, et neil on uusim satelliitvõrk, mis hoiab koopiat Bitcoini plokiahelast. Tehnoloogia suudab sünkroniseerida Bitcoini võrguga alates esimesest Bitcoini plokist kuni tänaseni.

“See projekt pärines ettevõtte visioonist pakkuda käegakatsutavaid tooteid, mis lahendavad maailmas reaalseid probleeme, ”ütles CryptoBuyeri tegevjuht Jorge Farias. Firma on varasemalt paigaldanud piirkonnas Bitcoini sularahaautomaate ja müügiterminale ning käivitanud ka krüptokauplemisplatvormi. Nüüd, kus Venezuelas läkitati Bitcoini satelliit, ei ole kasutajad Bitcoini võrgust enam kunagi eraldatud.

Satellit on ühenduses maal asuva sõlmpunktiga (node), mis võtab satelliitside kaudu andmepakette vastu otse Blockstreami pakutavast ühendusest. Valencias paiknev sõlmantenn on esimene kolmest. Kaks ülejäänut paigutatakse pealinna Caracasesse ja Puerto Ordazi. Cryptobuyer valis esimeseks kohaks Valencia, kuna see on tööstuslinn, kus pole aga palju kõrgeid hooneid, mis võiksid signaali blokeerida. See on ambitsioonika projekti esimene etapp, mis suurendab Bitcoini kasutatavust riigis, kus on keskmisest madalam tehnoloogiline infrastruktuur – interneti kiirus on Venezuelas üks aeglasemaid ning esineb ka elektrikatkestusi, jättes riigi suuremad tarbijad ilma vooluta.

Venezuela krüptomeelsus

Vaatamata oma poliitilistele ja majanduslikele probleemidele on Venezuela krüptoraha adaptsioon Ladina-Ameerika riikide seas esikohal ning Chainalysis’e poolt koostatud krüptoraha kasutuselevõtu indeksi järgi maailmas kolmandal kohal. Nüüd saab Bitcoin Venezuelas veelgi kasvada, arvestades et ta suudab ka internetist mööda minna.

Loe lisaks: “Argentiina ja Venezuela rahvusvaluuta pageb krüptoraha suunas”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv