Venezuelas läkitati Bitcoini satelliit

Et sooritada bitcoini ülekandeid, ei pea ilmtingimata internetiga ühenduses olema. Sellest omadusest saavad nüüd kasu lõigata Ladina-Ameerika elanikud, sest Venezuelas läkitati Bitcoini satelliit, mis pakub varuvariandi, juhuks kui ligipääs internetile peaks puuduma, aga Bitcoini tehingud vajavad teostamist.

Venezuelas saadeti orbiidile Bitcoini satelliit

Venezuelal on nüüd esimene Bitcoini satelliit, mis on võimeline ilma internetiühenduseta tehinguid töötlema. Idee autoriks oli Ladina-Ameerika idufirma Cryptobuyer, kes tegeleb regioonis krüptoraha-põhiste makselahenduste pakkumisega.

Firma blogipostituse andmetel on Bitcoini satelliit ühendatud Bitcoini ja plokiahela infrastruktuuri arendava firma Blockstream’i satelliidivõrguga. Blockstreami teenus koosneb kuuest satelliidist, mis pakuvad krüpto tarbijale võimalust suhelda Bitcoini plokiahelaga peaaegu igas maailma nurgas. Kanadas baseeruv ettevõte on teada andnud, et neil on uusim satelliitvõrk, mis hoiab koopiat Bitcoini plokiahelast. Tehnoloogia suudab sünkroniseerida Bitcoini võrguga alates esimesest Bitcoini plokist kuni tänaseni.

“See projekt pärines ettevõtte visioonist pakkuda käegakatsutavaid tooteid, mis lahendavad maailmas reaalseid probleeme, ”ütles CryptoBuyeri tegevjuht Jorge Farias. Firma on varasemalt paigaldanud piirkonnas Bitcoini sularahaautomaate ja müügiterminale ning käivitanud ka krüptokauplemisplatvormi. Nüüd, kus Venezuelas läkitati Bitcoini satelliit, ei ole kasutajad Bitcoini võrgust enam kunagi eraldatud.

Satellit on ühenduses maal asuva sõlmpunktiga (node), mis võtab satelliitside kaudu andmepakette vastu otse Blockstreami pakutavast ühendusest. Valencias paiknev sõlmantenn on esimene kolmest. Kaks ülejäänut paigutatakse pealinna Caracasesse ja Puerto Ordazi. Cryptobuyer valis esimeseks kohaks Valencia, kuna see on tööstuslinn, kus pole aga palju kõrgeid hooneid, mis võiksid signaali blokeerida. See on ambitsioonika projekti esimene etapp, mis suurendab Bitcoini kasutatavust riigis, kus on keskmisest madalam tehnoloogiline infrastruktuur – interneti kiirus on Venezuelas üks aeglasemaid ning esineb ka elektrikatkestusi, jättes riigi suuremad tarbijad ilma vooluta.

Venezuela krüptomeelsus

Vaatamata oma poliitilistele ja majanduslikele probleemidele on Venezuela krüptoraha adaptsioon Ladina-Ameerika riikide seas esikohal ning Chainalysis’e poolt koostatud krüptoraha kasutuselevõtu indeksi järgi maailmas kolmandal kohal. Nüüd saab Bitcoin Venezuelas veelgi kasvada, arvestades et ta suudab ka internetist mööda minna.

Loe lisaks: “Argentiina ja Venezuela rahvusvaluuta pageb krüptoraha suunas”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega