Brasiilia vihmametsad saavad plokiahelalt abi

Keskkonna spetsialistid on ammu muret tundnud, et Brasiilia vihmametsad kannatavad liigse raie all. Nüüd leidub Brasiilias ettevõte, kes kavatseb probleemi vastu võidelda uut moodi, kasutades plokiahela tehnoloogiat.

Tarneahela jälgimine plokiahela tehnoloogi abil

Brasiilias tegutsev firma JBS, kes on maailma juhtiv liha töötlemise ja pakendamise ettevõte, andis teada, et kavatseb rakendada plokiahela tehnoloogiat, et võidelda Lõuna-Ameerikas toimuva liha tootjate poolt põhjustatud metsa hävitamisega, vahendab uudisteagentuur Reuters.

Kuna keskkonnakaitsjad on mures metsade kiire kahanemise pärast riigis, lubas ettevõte 2025. aastaks jälgida kogu oma tarneahelat, kasutades selleks plokiahela tehnoloogiat. Teiste seas aitab Brasiilia lihatööstus kaasa metsade hävitamisele, kuna just lihatootjad on need, kes raiuvad suurel hulgal vihmametsasid, et teha ruumi karjamaade jaoks.

Seni on Brasiilia lihatootjad väitnud, et nad ei osta sisse liha ebaseaduslikult metsi raiuvatest farmidest. Kuid praegune süsteem kontrollib ainult lõpptarnijat, jättes järelvalveta kaudsed vahendajad. Sel moel hiilitakse seadusest kõrvale ning müüakse lõpuks ka sellistele ettevõtetele nagu JBS.

Kuid plokiahela tehnoloogia võib sellele lahenduse pakkuda, on JBS veendunud. Ettevõte käivitas eile Amazonase vihmametsade piirkonna sotsiaalse ja majandusliku arengu edendamiseks 182 miljoni dollari suuruse fondi, mille eesmärk on järgmise viie aasta jooksul investeerida üle 44 miljoni dollari ja veel sama summa kuni aastani 2030. Ka teisi kohalikke ja rahvusvahelised ettevõtteid oodatakse projektiga liituma ja panustama ülejäänud summa.

Rahalised vahendid võimaldavad JBS-il ehitada laiaulatusliku plokiahela süsteemi, mis jälgib kõiki liha tarneahela osapooli, nii otseseid kui kaudseid. “Praegu ei jälgi ettevõte kaudseid tarnijaid ning ka teised firmad ei tee seda. Kuid plaanime selle puuduse tehnoloogia abil kaotada,” ütles JBS-i tegevjuht Gilberto Tomazoni.

Brasiilia vihmametsad ohus

Metsade hävitamine on olnud viimasest kümnendist alates ülemaailmne probleem, kuid enim on selle all kannatanud just Lõuna-Ameerika Amazonase vihmametsad. Eelmise aasta andmed näitasid, et Amazonase metsade raie oli nii kõrgel tasemel viimati 2006. aastal. Seega on olukorra ümberpööramiseks vaja suuri jõupingutusi.

Loe lisaks: “Plokiahela tehnoloogia kasutus – näited elust enesest”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega