Kuna koroonaviiruse majandusliku mõju tõttu on hiljuti töö kaotanud üle 40 miljoni ameeriklase, pöörduvad paljud veebiplatvormide poole, et suurendada oma võimalusi muutuval tööturul. Selle ülemineku hõlbustamiseks on B9lab käivitanud oma professionaalse plokiahela akadeemia, mis pakub võimalust uue tehnoloogiaga süvitsi tutvust teha.
Plokiahela akadeemia
B9lab on olnud üks populaarseimaid krüpto haridusplatvorme ning akadeemia lõpetanuid värbavad enda juurde tööle paljud suurfirmad, sealhulgas ka ConsenSys, Accenture, ING ja Nissan. Paljusid plokiahela akadeemia kursuseid on võimalik integreerida ka firmasiseste koolitusprogrammidega. Kursused on väga laiahaardelised ja pakuvad uut nii arendajatele, ettevõtjatele kui ka mitteasjatundjatele, kes soovivad omandada teadmisi plokiahela tehnoloogia vallas. Nende uusim plokiahela programm võtab aga vastu ainult kogenud insenere ja koolitab neist kuue kuuga professionaalsed plokiahelate arendajaid. Kursus hõlmab reaalset juhendamist ja näidisprojekte. Esmalt õpetatakse programmeerimiskeele Solidity valdamist. B9labi kaasasutaja Elias Haase sõnul on kõik pilootkursuse kohad täitunud.
“Tasuta” haridus
Kuigi õpingute ajal ei küsita kursusest osavõtjatelt tasu, sõlmitakse siiski leping, mille kohaselt peavad lõpetajad maksma osa oma hilisemast sissetulekust akadeemiale. Sellised lepingud on Ameerika kõrghariduses omandanud tuntuse alternatiivina tavapärasele õppelaenusüsteemile. Paljud ettevõtted pakuvad sääraseid lepinguid mitmesugustel eesmärkidel, sealhulgas kolledži õppemaksu rahastamiseks. Inglise keeles tuntud kui Income Sharing Agreements või lühendatult ISA’d on põhjustanud poleemikat mitmetel põhjustel, millest peamine on nn lepinguline servituud. B9lab lepingus on märgitud, et lõpetajad peavad maksma kuni viis aastat 16,5% oma palgast, mille ülemmäär on 30 000 dollarit. Sellised tasud algavad, kui õpilased hakkavad teenima kuus 50 000 dollarit või rohkem. Akadeemia ootab, et õpilased maksaksid aastas 8250 dollarit kuni ülempiir on täidetud ja õpilased võlast vabad. Elias Haase väitel on ISA’dega seotud probleemid tingitud ettevõtte läbipaistvuse puudumisest, lisades, et enamik akadeemia lõpetanutest teenivad nõutust palju rohkem raha ning et keskmise akadeemia lõpetanu palk on $125 000. Arendajatele, kes saavad sellist tüüpi võlgu endale lubada, võib B9lab olla parim valik. Programmist on võimalik osa võtta Ameerika Ühendriikides, Saksamaal, Kanadas ja Suurbritannias.
Loe lisaks: “Ülikoolid vaatavad plokiahela suunas”