Päevakohased krüpto uudised

ameerika mäed

Bitcoin kriisist toibumas – mis sellele kinnitust annab?

12. märtsil sattus kogu krüptovaluuta turg vabalangusesse, kaotades koguni 50% oma väärtusest. Praegu näib, et bitcoin on sellest lausmüügist peaaegu täielikult taastumas ning maailma suurima krüptovaluuta kaupleb 8800 dollari juures. Loomulikult on ligi 150% tõus 50 päevaga muljetavaldav, kuid mitmed analüütikud on arvamusel, et bitcoinil pole veel plaanis pidurit vajutada. Siin mõned argumendid, mis võivad viidata kasvutrendi jätkumisele.

Bitcoini halvinguni jäänud nädal aega

Hetk, kui ploki kaevandamise eest saadav tasu lõigatakse pooleks on kohe käes. Teatavasti on selline omadus bitcoini koodi sisse programmeeritud (loe ka: “Mida võib kaasa tuua bitcoini halving?”). Kuigi tehniliselt ei ole sündmuses midagi eriskummalist, on inimeste huvi selle vastu märkimisväärne. Google trends andmetel on sõnapaari “bitcoin halving” otsingud viimaste nädalatega hüppeliselt kasvanud. Sama sõnapaari kasutamise tõusu on märgatud ka Hiinas Twitteriks kutsutaval Weibo platvormil. Sellest võib järeldada, et väikeinvestorid on hakanud bitcoini vastu suuremat huvi tundma.

Pilt illustreerib halvingu trendi. Bitcoin taastumas

Stablecoin’ide turg on suurem kui kunagi varem

Viimastel kuudel on näha olnud raha liikumist stablecoinidesse (loe ka: Stablecoinid ehk stabiilsusrahad). Mida see tähenab? Stablecoine kasutatakse valdavalt selleks, et lihtsalt ja kiiresti raha krüpto börsidele kanda. Näiteks suurima stablecoini Tether (USDT) turukapital on alates märtsi algusest tõusnud 85%! See võib olla märk, et bitcoin on kriisits toibumas ja et investorid teevad ettevalmistusi turule sisenemiseks.

Üha suurem huvi suurinvestorite poolt

Bitcoin ei ole enam kaugeltki pelgalt krüptoentusiastide investeerimisvahend. Mitmed riskikapitali firmad ning investeerimisfondid on hakanud bitcoini, kui arvestatavat varaklassi vaatama. Näiteks nädala alguses teatas Ameerika riskikapitali ettevõte Andreessen Horowitz, et on kogunud 515 miljonit dollarit uude fondi, mis hakkab investeerima eksklusiivselt krüpto ettevõtetesse.

Bitcoin kui “safe haven”* varaklass

* Safe haven alias store of value on investeering, mille väärtus eeldatavasti säilib või suureneb turu ebastabiilsuse ajal

Üks levinumaid bitcoini slooganeid on justkui tema võime pakkuda investorite säästudele kaitset turbulentsete sündmuste ning majanduslanguse ajal. Nagu varasemalt on seda teinud näiteks kuld. See narratiiv sai koroonakriisi hakul tugeva löögi, kui bitcoin langes järsult koos kõigi teiste varadega. Kuid vaid paar nädalat pärast esialgse paanika möödumist on bitcoin näiteks USA dollari suhtes plussis, edestades sama aja jooksul ka paljusid muid varasid. Ameerika investeerimisfirma Pantera Capital’i tegevjuht Dan Morehead tõi Twitteri vahendusel välja suuremate varaklasside ning bitcoini soorituse aasta algusest alates.

See, kas bitcoin ennast pikas perspektiivis “safe haven” varaklassina tõestab, näitab aeg.

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv