Bitcoin kriisist toibumas – mis sellele kinnitust annab?

12. märtsil sattus kogu krüptovaluuta turg vabalangusesse, kaotades koguni 50% oma väärtusest. Praegu näib, et bitcoin on sellest lausmüügist peaaegu täielikult taastumas ning maailma suurima krüptovaluuta kaupleb 8800 dollari juures. Loomulikult on ligi 150% tõus 50 päevaga muljetavaldav, kuid mitmed analüütikud on arvamusel, et bitcoinil pole veel plaanis pidurit vajutada. Siin mõned argumendid, mis võivad viidata kasvutrendi jätkumisele.

Bitcoini halvinguni jäänud nädal aega

Hetk, kui ploki kaevandamise eest saadav tasu lõigatakse pooleks on kohe käes. Teatavasti on selline omadus bitcoini koodi sisse programmeeritud (loe ka: “Mida võib kaasa tuua bitcoini halving?”). Kuigi tehniliselt ei ole sündmuses midagi eriskummalist, on inimeste huvi selle vastu märkimisväärne. Google trends andmetel on sõnapaari “bitcoin halving” otsingud viimaste nädalatega hüppeliselt kasvanud. Sama sõnapaari kasutamise tõusu on märgatud ka Hiinas Twitteriks kutsutaval Weibo platvormil. Sellest võib järeldada, et väikeinvestorid on hakanud bitcoini vastu suuremat huvi tundma.

Pilt illustreerib halvingu trendi. Bitcoin taastumas

Stablecoin’ide turg on suurem kui kunagi varem

Viimastel kuudel on näha olnud raha liikumist stablecoinidesse (loe ka: Stablecoinid ehk stabiilsusrahad). Mida see tähenab? Stablecoine kasutatakse valdavalt selleks, et lihtsalt ja kiiresti raha krüpto börsidele kanda. Näiteks suurima stablecoini Tether (USDT) turukapital on alates märtsi algusest tõusnud 85%! See võib olla märk, et bitcoin on kriisits toibumas ja et investorid teevad ettevalmistusi turule sisenemiseks.

Üha suurem huvi suurinvestorite poolt

Bitcoin ei ole enam kaugeltki pelgalt krüptoentusiastide investeerimisvahend. Mitmed riskikapitali firmad ning investeerimisfondid on hakanud bitcoini, kui arvestatavat varaklassi vaatama. Näiteks nädala alguses teatas Ameerika riskikapitali ettevõte Andreessen Horowitz, et on kogunud 515 miljonit dollarit uude fondi, mis hakkab investeerima eksklusiivselt krüpto ettevõtetesse.

Bitcoin kui “safe haven”* varaklass

* Safe haven alias store of value on investeering, mille väärtus eeldatavasti säilib või suureneb turu ebastabiilsuse ajal

Üks levinumaid bitcoini slooganeid on justkui tema võime pakkuda investorite säästudele kaitset turbulentsete sündmuste ning majanduslanguse ajal. Nagu varasemalt on seda teinud näiteks kuld. See narratiiv sai koroonakriisi hakul tugeva löögi, kui bitcoin langes järsult koos kõigi teiste varadega. Kuid vaid paar nädalat pärast esialgse paanika möödumist on bitcoin näiteks USA dollari suhtes plussis, edestades sama aja jooksul ka paljusid muid varasid. Ameerika investeerimisfirma Pantera Capital’i tegevjuht Dan Morehead tõi Twitteri vahendusel välja suuremate varaklasside ning bitcoini soorituse aasta algusest alates.

See, kas bitcoin ennast pikas perspektiivis “safe haven” varaklassina tõestab, näitab aeg.

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Alates 590 EUR

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega