Föderaalreserv tõstab intressimäärasid

Pildil on Ameerika dollari pusle, mis illustreerib teemat Föderaalreserv tõstab intressimäärasid

USA Föderaalreserv teatas käesoleva nädala kolmapäeval, et tõstab intressimäärasid 0,75%. Tegemist on suurima intressimäära tõusuga viimase 28 aasta jooksul. Föderaalreserv kergitas intressimäärasid Üleeile sai selgeks tõsiasi, et raha laenamine muutub taas kallimaks, kui USA Föderaalreserv kergitas intressimäärasid 0,75% võrra. Kui varasemalt oli Föderaalreserv mõista andnud, et tõstab intressimäärasid tõenäoliselt poole protsendi kaupa, siis üha kiirenev […]

Binance Labs käivitab uue Web3 fondi

Pildil on Binance logoga telefon ning sularaha, mis illustreerib teemat Binance Labs käivitab uue Web3 fondi

Maailma suurima krüptovaluutabörsi investeerimisharu Binance Labs teatas üleeile uuest poole miljardi dollari suurusest fondist, mis hakkab investeerima erinevatesse Web3 idufirmadesse. Binance Labs käivitab 500 miljoni dollari suuruse fondi Langevatele krüptoraha hindadele ja ähvardavale majanduslangusele vaatamata voolab raha endiselt krüptosektorisse. Binance’i riskikapitali haru Binance Labs teatas kolmapäeval, et on kogunud 500 miljonit dollarit edendamaks Web3 ja […]

Crypto.com kaotas häkkeritele ligi 34 miljonit

Pildil on arvuti peal olev lukk, mis illustreerib teemat Crypto.com kaotas häkkeritele ligi 34 miljonit

Populaarne krüptovaluutarakendus Crypto.com andis teada, et kaotas hiljutise häkkerite varguse tõttu ligi 34 miljoni dollari vääringus krüptoraha. Crypto.com langes häkkerite rünnaku ohvriks Krüptovaluuta kauplemis-ja hoiustamisäpp Crypto.com kinnitas, et turvaaugu tõttu pääsesid häkkerid ligi osade klientide krüptorahadele. Ametliku blogipostituse kohaselt puudutas juhtum kokku 483 kasutajat, kellede kontodelt tehti volitamata väljamakseid 4836 ETH, 443 BTC ja 66 […]

Krüptofirmad, kes tegid 2020. aastal läbimurde

Pildil on müntide kuhjad kasvavas järjekorras, mis illustreerib teemat Krüptofirmad, kes tegid 2020. aastal läbimurde

Aasta lõpp on tagasi vaatamise aeg. Mööduval aastal oli krüptomaastikul nii mõnigi ettevõte, kes jäi silma kiire kasvu poolest. Loetleme mõned krüptofirmad, kes tegid 2020. aastal läbimurde.

Mt. Gox võib paisata turule 150 000 bitcoini

Pildil on koodiga lukk, mis illustreerib teemat: Mt. Gox võib paisata turule 150 000 bitcoini

Kui kauplemiskeskkond Mt. Gox langes 2014. aastal häkkerite ohvriks, raputas see krüpto maailma. Saatusliku juhtumi tagajärjel kaotasid kasutajad ligi kolmveerand miljonit bitcoini ning intsident paiskas Bitcoini hinna tugevasse langusesse. Kuigi enamus krüptoraha on siiani teadmata kadunud, suudeti osa varadest taastada, mis on hetkel kohtuprotsessi keskmes ning ootavad, et saaksid 7 aastat hiljem endiste omanike juurde naasta.

Hiinas arestiti $4,2 miljardi väärtuses krüptoraha

Pildil on raudu pandud käed, mis illustreerib teemat Hiinas arestiti $4,2 miljardi väärtuses krüptoraha

Olgugi et krüptorahade vallas näeb igapäevaselt uusi ja innovaatilisi projekte, käivad noore tööstusega kaasas ka pettused ja liba-krüptorahad. Üheks suurimaks petuskeemiks oli kahtlemata Hiinast pärit PlusToken, mis tüssas väidetavalt koguni 2 miljonit heauskliku investorit. Üleeile ilmus teade, et Hiinas arestiti $4,2 miljardi väärtuses krüptoraha, mis pärinevad just PlusToken’i püramiidskeemist.

Veel üks miljardär investeerib Bitcoini

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat Veel üks miljardär investeerib Bitcoini

Viimastel kuudel on mitmed finantsmaailma suurkujud propageerinud avalikult Bitcoini ning paigutanud arvestatavaid summasid krüptorahadesse. Üheks esimeseks oli kahtlemata Ameerika börsifirma MicroStrategy eesotsas tegevjuhi Michael Sayloriga, kuid sarnaseid tegijaid on veel teisigi. Eile ilmus info, et veel üks miljardär investeerib Bitcoini.

Vihmaperioodi lõpp kärbib bitcoini kaevandamist

Pildil on hüdroelektrijaama tamm, mis illustreerib teemat Vihmaperioodi lõpp kärbib bitcoini kaevandamist

Bitcoini hashrate on märkimisväärselt langenud – 146 miljonilt TH/s (terahash’i sekundis) 107 miljonilele, mis on üks suurimaid korrektuure Bitcoini kaevandamisele kuluva arvutusvõimsuse osas. Pärast stabiilset tõusu alates selle aasta maiskuu lõpust, on tegemist umbes 27% suuruse langusega.

Iraani keskpank ostab krüptoraha

Pildil on Iraani lipud, mis illustreerib teemat Iraani keskpank ostab krüptoraha

Iraani valitsus muutis krüptovaluutasid käsitlevaid seaduseid, et võimaldada krüptoraha kasutada impordi rahastamiseks ajal, mil suureneb surve riigi tavapäraste valuutade kasutamisele. Sellest lähtuvalt hakkab Iraani keskpank krüptovaluutat hankima, et tasuda sellega impordi eest.

Bitcoini ATM-ide arv ületas 10 000 piiri

Pildil on silt Bitcoini ATM-i kohta,

Bitcoinide ja teiste krüptorahade hankimise võimalusi on mitmeid ning üheks selliseks viisiks on soetada krüptovaluutat läbi spetsiaalse sularahaautomaadi. Hiljaaegu kerkis Bitcoini ATM-ide arv uue tähiseni, kui seljatati 10 000 piir.