Chainalysis sai 170 miljonise investeeringu

Pildil on äriandmete analüüsimine, mis illustreerib teemat: Chainalysis sai 170 miljonise investeeringu

Plokiahela analüüsimisega tegelev firma Chainalysis sai hiljuti arvestatava rahasüsti, kui kaasas viimases rahastamise ringis 170 miljonit dollarit. Firma väärtus tõusis sellega 8,6 miljardi dollarini. Chainalysis ja värsked investeeringud Chainalysis on üks suurimaid krüpto- ja plokiahela andmetega tegelevaid startup’isid. 2014. aastal asutatud ettevõte pakub tarkvara, mis võimaldab valitsusasutustel ja erafirmadel, nende hulgas krüptobörsidel ja krüptorahakoti pakkujatel, […]

Brasiilia vihmametsad saavad plokiahelalt abi

Pildil on vihmamets, mis illustreerib teemat Brasiilia vihmametsad saavad plokiahelalt abi

Keskkonna spetsialistid on ammu muret tundnud, et Brasiilia vihmametsad kannatavad liigse raie all. Nüüd leidub Brasiilias ettevõte, kes kavatseb probleemi vastu võidelda uut moodi, kasutades plokiahela tehnoloogiat.

Kas Polkadot võib olla konkurent Ethereumile?

Pildil on mees ülikonna ja täpilise mustrilise lipsuga, mis illustreerib teemat Kas Polkadot võib olla konkurent Ethereumile?

Polkadot on sadanud komeedina plokiahela taevasse. Populaarsust koguv platvorm on turuväärtuselt Coingecko andetel 6. kohal, edestades nimekaid konkurente nagu Tezos, EOS ja Cardano. Kas Polkadotist võib aga saada platvorm, mida plokiahela rakenduste loojad kasutama hakkavad, muutes selle konkurendiks hetkel eelistatuima nutilepingute (smart contracts) plokiahelale – Ethereumile.

DeFi suurimad tõusjad ehk oraakel-tokenid

Pildil on valguskaablid, mis illusteerivad teemat DeFi suurimad tõusjad ehk oraakel-tokenid

DeFi on 2020. aastal mitmeid kordi kasvanud. Käesoleval hetkel on sektorisse lukustatud ligikaudu 4,5 miljardi dollari väärtuses krüptoraha, mida on enam kui 5 korda rohkem aasta algusega võrreldes. Vaadates aga lähemalt, kes on DeFi suurimad tõusjad, on näha et üks nišš torkab nimetatud ökosüsteemis eriti silma, mis on nn oraakel-tokenid.

Mis juhtub, kui 2 bitcoini plokki leitakse samaaegselt?

Pildil on arvuti graafikakaart koos bitcoini mündiga, mis illustreerib teemat:Mis juhtub, kui 2 bitcoini plokki leitakse samaaegselt?

Bitcoini kaevandjad (loe arvutid) võistlevad omavahel selle nimel, kes suudab kaevandada järgmise ploki bitcoini plokiahelas. Inimesed, kes kasutavad bitcoini võrku tehinguteks, peavad kaevandajatele tänulikud olema, kuna just nemad kinnitavad kõik ülekanded plokkidesse. Mis aga juhtub, kui 2 bitcoini plokki leitakse samaaegselt?

Plokiahela akadeemia “tasuta” haridus

Pildil on koolis olevad arvutid, mis illustreerib teemat Plokiahela akadeemia "tasuta" haridus

Kuna koroonaviiruse majandusliku mõju tõttu on hiljuti töö kaotanud üle 40 miljoni ameeriklase, pöörduvad paljud veebiplatvormide poole, et suurendada oma võimalusi muutuval tööturul. Selle ülemineku hõlbustamiseks on B9lab käivitanud oma professionaalse plokiahela akadeemia, mis pakub võimalust uue tehnoloogiaga süvitsi tutvust teha.

Päevakajaline krüpto kunst müüdi oksjonil

Pildil on lõuend ja pintslid, mis illustreerib pealkirja: Päevakajaline krüpto kunst müüdi oksjonil

Kui digitaalsed tokenid ja coinid on krüptomaailmas igapäevane temaatika, siis krüpto kunst on võrdlemisi uus nähtus. Eile müüdi oksjonil Nigeeria krüptokunstnik Osinachi teos “I Can’t Breathe”, millel on kujutatud Ameerikas eelmise nädala esmaspäeval toimunud George Floyd’i surmaga lõppenud sündmust.

Redditi lojaalsuspunktid – uus plokiahela kasutus

Pildil on sotsiaalvõrgustiku Reddit pilt, mis illustreerib firma uut projekti - Redditi kogukonna punktid

Üha enam on näha, kuidas plokiahela tehnoloogia on leidmas kasutust sotsiaalmeedias. Juba aprilli keskel liikusid kuuldused, et üle 400 miljoni kasutjaga sotsiaalmeedia platvorm Reddit katsetab uut lojaalsuspunktide süsteemi, mis annab kasutajatele token’eid Ethereumi plokiahelas. Eile õhtul avaldas ettevõte tutvustuse, mis selgitab lähemalt uut projekti – Redditi “kogukonna punktid”.

Plokiahela tehnoloogia kasutus – näited elust enesest

Plokiahela tehnoloogia kasutus logistikatööstuses. Pildil on logistikatööstusele omane konteinerlaev.

Plokiahela tehnoloogia on kahtlemata uus ja intrigeeriv teema. Tehnikauudistes leiab sageli äramärkimist, et üks või teine rakendus on ehitatud plokiahela platvormile või kasutab süsteemisiseseks valuutaks mõnda krüptoraha. Et asi liiga abstraktseks ei jääks, toome 3 näidet, kus plokiahela tehnoloogia kasutus on ennast õigustanud.