Plokiahel firmadele, mida toetavad Microsoft, Deloitte jt

Pildil on värviline arvutivõrk, mis illusteerib teemat

Plokiahela tehnoloogia leiab uusi kasutusviise. Hiljuti teatas fintech ettevõte Digital Asset, on loonud partnerluse mitmete suurettevõtetega, et käivitada uus plokiahel, mis on loodud just firmade vajadusi silmas pidades. Plokiahel äride jaoks Arvestades plokiahela tehnoloogia ja fintech sektori hiljutist kasvu, on pangad ja traditsioonilised finantsasutused arendanud eksperimentaalseid plokiahela rakendusi ning katsetanud erinevaid raamistikke, mis täidavad paremini […]

Sotsiaalmeedia uus suund – detsentraliseeritud versioon Twitterist

Pildil on sotsiaalmeedia rakenduste logod, mis illustreerib artikli pealkirja

Sotsiaalmeedia võrgustikud nagu Facebook, LinkedIn või Twitter on teatavasti kolmandate osapoolte omandis ning seetõttu on neil alati võimekus valitud postitusi ja sisu tsenseerida või piirata teatud kasutajate ligipääsu. Detsentraliseeritud mudeli puhul saavad kasutajad aga ise omandi sisu üle. Selles vallas võib üheks oluliseks arenguks lugeda uut Twitteri sarnast äppi Damus. Kasutajatele kuuluv sotsiaalmeedia Eile andis […]

Mis on “Move To Earn” ehk fitness krüpto kastmes?

Move to earn rakendused tasustavad inimesi pärismaailmas liikumise eest. Kuidas inimesed siiski sellega raha teenivad ning kas algatusel on tulevikku või on see mööduv nähtus? Sünnilugu Vaatamata hiljutisele populaarsuse kasvule ei ole move to earn uus kontseptsioon. Paljud ettevõtted on loonud rakendusi, mis võimaldavad kasutajatel saada oma aktiivsuse eest preemiaid, näiteks kinkekaarte ja vautšereid. 2016. […]

Chainalysis sai 170 miljonise investeeringu

Pildil on äriandmete analüüsimine, mis illustreerib teemat: Chainalysis sai 170 miljonise investeeringu

Plokiahela analüüsimisega tegelev firma Chainalysis sai hiljuti arvestatava rahasüsti, kui kaasas viimases rahastamise ringis 170 miljonit dollarit. Firma väärtus tõusis sellega 8,6 miljardi dollarini. Chainalysis ja värsked investeeringud Chainalysis on üks suurimaid krüpto- ja plokiahela andmetega tegelevaid startup’isid. 2014. aastal asutatud ettevõte pakub tarkvara, mis võimaldab valitsusasutustel ja erafirmadel, nende hulgas krüptobörsidel ja krüptorahakoti pakkujatel, […]

Brasiilia vihmametsad saavad plokiahelalt abi

Pildil on vihmamets, mis illustreerib teemat Brasiilia vihmametsad saavad plokiahelalt abi

Keskkonna spetsialistid on ammu muret tundnud, et Brasiilia vihmametsad kannatavad liigse raie all. Nüüd leidub Brasiilias ettevõte, kes kavatseb probleemi vastu võidelda uut moodi, kasutades plokiahela tehnoloogiat.

Kas Polkadot võib olla konkurent Ethereumile?

Pildil on mees ülikonna ja täpilise mustrilise lipsuga, mis illustreerib teemat Kas Polkadot võib olla konkurent Ethereumile?

Polkadot on sadanud komeedina plokiahela taevasse. Populaarsust koguv platvorm on turuväärtuselt Coingecko andetel 6. kohal, edestades nimekaid konkurente nagu Tezos, EOS ja Cardano. Kas Polkadotist võib aga saada platvorm, mida plokiahela rakenduste loojad kasutama hakkavad, muutes selle konkurendiks hetkel eelistatuima nutilepingute (smart contracts) plokiahelale – Ethereumile.

DeFi suurimad tõusjad ehk oraakel-tokenid

Pildil on valguskaablid, mis illusteerivad teemat DeFi suurimad tõusjad ehk oraakel-tokenid

DeFi on 2020. aastal mitmeid kordi kasvanud. Käesoleval hetkel on sektorisse lukustatud ligikaudu 4,5 miljardi dollari väärtuses krüptoraha, mida on enam kui 5 korda rohkem aasta algusega võrreldes. Vaadates aga lähemalt, kes on DeFi suurimad tõusjad, on näha et üks nišš torkab nimetatud ökosüsteemis eriti silma, mis on nn oraakel-tokenid.

Mis juhtub, kui 2 bitcoini plokki leitakse samaaegselt?

Pildil on arvuti graafikakaart koos bitcoini mündiga, mis illustreerib teemat:Mis juhtub, kui 2 bitcoini plokki leitakse samaaegselt?

Bitcoini kaevandjad (loe arvutid) võistlevad omavahel selle nimel, kes suudab kaevandada järgmise ploki bitcoini plokiahelas. Inimesed, kes kasutavad bitcoini võrku tehinguteks, peavad kaevandajatele tänulikud olema, kuna just nemad kinnitavad kõik ülekanded plokkidesse. Mis aga juhtub, kui 2 bitcoini plokki leitakse samaaegselt?

Plokiahela akadeemia “tasuta” haridus

Pildil on koolis olevad arvutid, mis illustreerib teemat Plokiahela akadeemia "tasuta" haridus

Kuna koroonaviiruse majandusliku mõju tõttu on hiljuti töö kaotanud üle 40 miljoni ameeriklase, pöörduvad paljud veebiplatvormide poole, et suurendada oma võimalusi muutuval tööturul. Selle ülemineku hõlbustamiseks on B9lab käivitanud oma professionaalse plokiahela akadeemia, mis pakub võimalust uue tehnoloogiaga süvitsi tutvust teha.